Praktijkvoorbeeld

ErasmusMC: ontregel de apotheek: pilot robot brengt medicijnen rond

24 november 2025
Organisatie: Anders

Experiment in het Erasmus-ziekenhuis: robot neemt rotklusje over

Er zijn al flinke personeelstekorten in de zorg en dan zijn de mensen die er nu werken ook nog eens veel tijd kwijt aan vervelende taakjes. Om daar een einde aan te maken, experimenteert het Erasmus Medisch Centrum in Rotterdam deze week met een robot die spullen door het ziekenhuis kan brengen.

Steeds maar weer die loopjes door het ziekenhuis, dat is niet waarvoor mensen in de zorg zijn gaan werken. Maar het is wel de realiteit, vertelt apothekersassistente Bianca de Bruin in de grote centrale apotheek van het Erasmus MC, omringd door lades, stellingen en koelkasten vol doosjes, flessen en zakken met medicatie. 

"Wij maken hier medicijnen klaar voor patiënten. Het transport daarvan kost veel tijd." De medicijnen worden namelijk door logistiek medewerkers of apothekersassistenten zelf door het ziekenhuis vervoerd. 

Ontzettend zonde 

De Bruin: "Maar die zijn soms helemaal aan de andere kant van het ziekenhuis, waardoor ze eerst naar ons moeten komen, het geneesmiddel ophalen en dan weer terug moeten. Dat kan soms zo een half uur in beslag nemen."

Een half uur, waarin medewerkers niks nuttigers kunnen doen en al helemaal geen patiënten kunnen helpen. Dat is 'ontzettend zonde', vindt apotheker Karenin van Grafhorst.

Interessant 0